Naše nabídka rumů

Plantation Grande Reserve 40% (Barbados) – 60,-/30,-

Rum dobře známý všem znalcům. Velice jemný. Plná chuť tropického ovoce s náznaky vanilky, kokosu a citrusových plodů, sladký až medový závěr.Směs starých, velmi kvalitních rumů převážně z ostrova Barbados. Rumy se zrají na ostrově Barbados ve starých sudech po bourbonu. Následně se transportuje do Francie, region Cognac, do malého městečka Ars v samém srdci regionu Cognac, části zvané “ Grande Champagne “ kde již namíchané dále zrají v sudech po nejlepším Cognacu “ Pierre Ferrand  XO Grande Champagne “ .Kvalitu dokládají četná světová ocenění, z posledních jmenujme například zlatá medajle „ Rum XP Tasting Competetion 2011 Miami Rum Renaissance Festival – Gold

Plantation Rum Gran Aňecho Guatemalal 42% – 80,-/30,-

Absolutní novinka, která měla světovou premiéru na prestižní výstavě “ Vinexpo 2011 “ v Bordeaux, konané ve dnech 19 – 23 Července 2011. Oficiální prezentace pro trhy střední Evropy proběhne v srpnu tohoto roku. Pečlivě vybraná směs 10 – 15 Guatemalských rumů, které odděleně zrály min. 15 let v dubových sudech po bourbonu. (nezaměňovat s metodou solera, ktará se v Guatemale hojně používá) Následně jsou ještě v nesmíchaném stavu, tedy odděleně, transportovány do Francie, oblast Cognac, do malého městečka Ars v samém srdci regionu Cognac, části zvané „Grande Champagne “ kde je namíchají odbornící / blandeři zabývající se po generace destilací a mícháním světoznámích Cognaců. Zde zrají již ve finální směsi další 1 – 2 roky v sudech po nejlepším Cognacu “ Pierre Ferrand  XO Grande Champagne „. Nechte se překvapit a buďte jedni z prvních na světě co mohou tento unikátní rum ochutnat

Saint James Heritage – Caribbean Rum 40% – 60,-/30,-

Saint James je všem známí jako typický zástupce z ostrova Martinique zemědělských / agricole rumů. Nyní se však mohou přepisovat učebnice o rumech. Světová premiéra Saint James – řada Caribean Rum. Saint James Heritage je směs nejlepších karibských rumů, které lze získat. Rumy z nejlepších regionů karibiku, Jamaica,Quadeloupe, Barbados, Martinique a Trinidad. Tato ojedinělá receptura dělá z rumu Saint James Heritage prémiový rum té nejvyšší třídy. Ovocno-  vanilková nasládlá chuť snoubící se s náznaky dubového dřeva jsou spojeny s medovým nádechem. Extra třída a náše doporučení, novinka na světovém trhu a  tip pro Vás.

Saint James Reserve – Caribbean Rum 40% – 80,-/40,-

Saint James je všem známí jako typický zástupce z ostrova Martinique zemědělských / agricole rumů. Nyní se však mohou přepisovat učebnice o rumech. Světová premiéra Saint James – řada Caribean Rum. Saint James Heritage a Saint James Reserve je směs nejlepších karibských rumů, které lze získat. Rumy z nejlepších regionů karibiku, Jamaica,Quadeloupe, Barbados, Martinique a Trinidad. Tato ojedinělá receptura dělá z rumu Saint James Heritage prémiový rum té nejvyšší třídy. Ovocno-  vanilková nasládlá chuť snoubící se s náznaky dubového dřeva jsou spojeny s medovým nádechem. Extra třída a náše doporučení, novinka na světovém trhu a  tip pro Vás.

SAINT JAMES Royal Ambré Rhum 40% – 50,-/25,-

Rum Saint James se na Martiniku vyrábí již od r. 1765, kdy král Ludvík XIV zakázal výrobu rumu ve Francii. Rum Saint James nacházel odbyt zejména v Nové Anglii, kde byl vůbec nejpopulárnějším západoindickým rumem. Rum Saint James se vyrábí z čisté třtinové šťávy jednoduchou destilací podobně jako Armagnac a pak zraje v sudech z limuzínského dubu a sudech po bourbonu. Saint James Royal Ambre (zrající 2 roky), nejmladší z rodiny rumů Saint James, je držitelem zlaté medaile z World Spirit Championships 1995. Nejlepší je podávaný neředěný, kdy umožní vychutnat svoji komplexní chuť podobnou koňaku. Jako míchaný je součástí známého koktejlu Punch Martinique.

Mount Gay 1703 Black Barrel  43% (Barbados) – 60,-/30,-

Mount Gay 1073 Black Barrel je rum vyráběný v malých sériích (v menším množství z jednotlivých várek). Směs vzniká smícháním zralého destilátu z dvojnásobné „pot still“ (kotlíkové) destilace a zralého destilátu vyrobeného kontinuálně (v kolonách). Tyto dvě již dobře zralé složky se následně smíchají a směs pokračuje ve zrání v silně vypáleném sudu po americkém bourbonu. Tímto unikátním procesem dvojitého zrání rum získává výrazné kořeněné aroma s nádechem dubového dřeva a vanilky s podtóny pražených mandlí. Plná a harmonická chuť má hřejivé tělo a skvělou komplexitu.

Mount Gay Eclipse 40% (Barbados) – 50,-/25,-

Mount Gay Eclipse je zlatý rum z ostrova Barbados zrající nejméně 2 roky . Aroma meruňky, vanilky, karamelu, kakaa, pražených ořechů . Mount Gay má výrazné květinové a kořeněné tóny. Mount Gay je ideální jako základ do long drinků a koktejlů, lze pít i přímo na ledu. Rum Mount Gay byl vícekrát oceněný v mezinárodních soutěžích, kde získal nejedno významné ocenění.

Presidente Marti 23 aňos. Rum 70 cl 40 % – 120,-/60,-

Rum Presidente Martin 23 roků není věnován všem prezidentům v pravém slova smyslu, ale v přeneseném slova smyslu legendární osobě latinskoamerické historie. Podobnost na štítku spolu s nostalgickým stylem a názvem zmiňuje José Julián Martí Pérez, bojovník za svobodu, z karibského ostrova Kuby. Národní hrdina který v 19. století bojoval proti španělské koloniální nadvládě. V tomto smyslu si Presidente Martí zaslouží být ctěn jako vysoce kvalitní rum , který nemá konkurenci .
Vůně a chuť rumu Presidente 23 jsou velkým gurmánským zážitkem. Spojuje v sobě silné s jemnými tóny. Extrémně dlouhé stárnutí více, než dvě desetiletí. Výsledek je oslňující, Rum Presidente 23 y. je symfonie pro všechny smysly . Nabízí od všeho něco v dokonalé vyváženosti : sladkost , koření, ovoce, nádech dřeva, v pravém slova smyslu dlouhotrvající závěr a v neposlední řadě zážitek na který jistě dlouho nezapomenete. Jeho barva je tmavě mahagonová až třešňová. Aroma je vanilkové, přecházejcí do karamelových tónů. Chuť je vyvážená, sladce táhlá, s tóny vanilky, medu a kakaa.

Presidente 15 Aňos (Dominikánská republika) – 100,-/50,-

Tento 15 letý rum zrál v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu a dozrává po cherry. Krásná mahagonová barva, objemné aroma toffee a čokolády. Chuť je ze začátku táhlá karamelová, přechází lehce do vanilky, zakončená čokoládovými tóny, na konci lehce štiplavá

Ron Dos Maderas 5 + 5 (Guayana) – 80,-/40,-

Dos Maderas 5 + 5 je karibský rum zrající 5 let v karibiku na ostrově Barbados a Guayana a následně zraje již ve Španělsku ve sklepech Williams & Humbert opět v dubových sudech 5 let ve kterých 20 let zrálo sladké Sherry z odrůdy Pedro Ximenes. Tento rum má harmonickou vůni s náznakem hrozinek, fíků, vanilky a čokolády. Chuť je velcei jemná, komplexní a hřejivá. Skvělý digestiv a alternativa koňaků nebo brandy. Vhodný ke kvalitnímu doutníku.

Cubaney Elixir 12 Años (Dominikánská republika) – 60,-/30,-

Lahodný, ušlechtilý a přetrvávající rum, jeho charakter je utvářený léty zrání postupem solera. Je perfektně vyvážený, plný harmonie, která dává rovnováhu jeho složkám. Velmi výrazné je splývání jeho vůní a chutí v celek skvělého vyzrálého rumu a v hebkost, kterou mu dávají vína Pedro Ximénez. Je lahodný a výtečný na patře.  Nejlépe si jej vychutnáte samotný nebo s ledem.

Cubaney Orangerie 12 Años (Dominikánská republika) – 60,-/30,-

Jemný, harmonický a sladký celek, vytvořený léty zrání postupem solera a vybraným macerováním karibských pomerančů. Aromatický buket uvolněný z dubu a pomerančové kůry z něj činí elixír oblíbený v ostrovním Karibiku.Na patře je hebký a lahodný. V ústech vyniká ovocná sladkost, jež přetrvává a stává se slastnou. Nejlépe si jej vychutnáte samotný nebo s ledem.

Varadero Aňejo Reserva  38% (Kuba) – 70,-/35,-

Díky směsi rumů rozdílných stáří , od pěti do sedmi let v sudech z amerického dubu získává tento rum krásnou jantarovou barvu a komplexní aroma typické pro nejlepší tmavé rumy .

Varadero 5y  38% (Kuba) – 50,-/25,-

Ron Varadero Gold 5 je exkluzivní rum excelentní kvality , stárne minimálně 5 let v sudech z Amerického dubu. Barva je tmavá, jiskrná a buket je jemný a vyvážený.
Jedinečný Kubánský rum nejlépe vychutnáte čistý při pokojové teplotě . Je to lahodný destilát nejvyšší kvality, perfektní s dobrým Kubánským doutníkem.

Capitan Bucanero Elixír Rum 34% (Kuba) – 50,-/25,-

Capitan Bucanero Capitan Bucanero 7 aňos 0,7 l. Pod tímto názvem se skrývá skutečně elegantní, sedmiletý rum z Dominikánské Republiky, jehož skvělá vůně Vám spolu se skvělou chutí nepochybně učaruje. Dominikánská Republika je známá především coby producent té nejkvalitnější cukrové třtiny a tudíž má skvělé předpoklady pro výrobu toho nejjemnějšího rumu. Milovníci rumu ho okamžitě poznají pro jeho hedvábnou lehkost, které je docíleno obzvláště jemným destilačním procesem a následným zráním v sudech z amerického bílého dubu. Chuť je elegantní, medově sametová dlouhá dochuť se snoubí s hedvábnou konzistencí.

Tobacco Rum –bianco/black (Kanárské ostrovy) – 30,-/15,-

ideální rum pro klasické koktejly s obsahem rumu. Rum s lehkou, typickou chutí, řadí se do tzv. kategorie Rum tradiční. Lepší rum v této cenové kategorii nehledejte.Tobacco Rum se vyrábí na ostrově Mallorca.

Havana Blanco 0.7L 37.5% (Kuba) – 45,-/23,-

Rum Havana Club Aňejo Blanco má čerstvé a jednoduché aroma připomínající vanilku a třešně s náznakem kakaa. Má vyváženou a jemnou chuť, která je jak nasládlá tak ovocná.

Appleton Estate V/X (Jamaica) – 50,-/25,-

Tento vyjmečný produkt vzniká smícháním několika rumů ve stáří od pěti do deseti let. Appleton V/X si můžete vychutnat jak s ledem tak i v tropických cocktailech. Rum destilovaný z melasy v tradičních kotlíkových přístrojích. Line se z něj vůně máslových bonbonů, karamelu a koření. Středně těžká chuť s náznaky meruňky, vanilky, jemné dubové zakončení. Vynikající jako pití i samo o sobě.

Brugal Extra Viejo 8 YO (Dominikánská republika) – 70,-/35,-

je rum z Dominikánské republiky. Tento rum je hodnocen jako jeden z nejlepších ve stáří 8 let. Je velmi vzácný a je ideální pro znalce, kteří očekávají nejvyšší kvalitu pro rum. Má tmavě jantarovou barvu a vanilkovou vůni. Jeho chuť je hladká a vyzrálá, je z něj cítit pražený kokos, tropické ovoce, karamel a náznak dubu průměrná délka zrání je 8 let.

Brugal XV Reserva Exclusiva  38% (Dominikánská republika) – 70,-/35,-

Brugal XV Reserva Exclusiva je rum z Dominikánské republiky. Je velmi vzácný a je ideální pro znalce, kteří očekávají nejvyšší kvalitu pro rum. Má tmavě jantarovou barvu a vanilkovou vůni. Jeho chuť je hladká a vyzrálá, je z něj cítit pražený kokos, tropické ovoce, karamel a náznak dubu.

Botrán Anejo 8 (Guatemala) – 50,-/25,-

Rum z guatemaly, je mahagonové barvy a příjemné vůně po dřevě, vanilce a čokoládě, má intenzívní vyváženou chuť a dlouhý závěr.
Rum Botrán Anejo 8 je zemědělský rum, který se vyrábí přímo ze šťávy cukrové třtiny. Destilace probíhá metodou označovanou jako kontinuální destilace. Zraje metodou solera ve vypálených sudech z amerického bílého dubu po bourbonu.

Botran Anejo 12 Sistema Solera Rum 40% (Guatemala) – 70,-/35,-

Rum Botrán Anejo 12 je rum z guatemaly, je mahagonové barvy a příjemné vůně po dřevě, vanilce a čokoládě, má intenzívní vyváženou chuť a dlouhý závěr.
Rum Botrán Anejo 12 je zemědělský rum, který se vyrábí přímo ze šťávy cukrové třtiny. Destilace probíhá metodou označovanou jakkontinuální destilace. Zraje metodou solera ve vypálených sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. Asi 30% podíl zraje v sudech po sherry. Průměrná délka zrání je 12 let.

Rum El Dorado 8y (Guyana) – 70,-/35,-

se řadí mezi dnes již klasické produkty Karibiku. El Dorado 8y má svěží nasládlé aroma připomínající vůni banánu, karamelu, mandlí, smaženého tropického ovoce a citrusových plodů. El Dorado není těžký a není ani hodně sladký. El Dorado 8y je rum lehkého typu, jehož hlavní předností je perfektní chuťová vyváženost. Zrání probíhá v dubových sudech.Vhodné do prémiových koktejlů nebo k samostatné konzumaci.

Flor de Caňa Centenario 12 Aňos (Nikaragua) – 70,-/35,-

je perlou mezi rumy. Pochází z Nicaragui a pozvolný proces zrání mu dává velice jemnou komplexnost. Hladká, vyvážená chuť s dubovými podtóny a náznaky karamelu, exotického ovoce, nugátu, sladkých příchutí tropického ovoce a medu mu dává prvotřídní vyrovnanost a unikátní závěr

Ron Centenario 7 Añejo (Kostarika) – 70,-/35,-

je směs jemných rumů zrajících v menších sudech z bílého dubu po dobu minimálně  7 let, během které rum získá svou nenapodobitelnou a unikátní chuť.

Ron Espero Aňejo Especial (Dominikánská republika) – 70,-/35,-

Vynikající směs různých Dominikánských rumů, zrající v procesem stárnutí Solera čtyři až sedm roků v Karibiku. Vůně : s jemnými tóny vanilky, banán, kokos, máslo, karamely. Chuť :  měkká, plná s  krásnou sladkostí Tento rum je ideální pro prémiové koktejly, čistý na ledu nebok dobrému doutníku.

 

Bavaro Grand Bruleé (Dominikánská republika) – 100,-/50,-

Tento rum zlatavé barvy Vás příjemně překvapí svou výraznou sladkou a karamelovou vůní, která plně  prostupuje i do jeho chutě. Tento rum je hodně sladký, ale na konci překvapí ostřejší chuť na patře. Ta je trvalá , energická a příjemně se Vám rozvine po celých ústech.

 

Guantanamera Blanco Especial (Dominikánská republika) – 50,-/25,-

Doslova zvláštní bílý. Tohoto lehkého añejo (vyzrálého rumu) docílil maestro ronero kupáží. Smísil vyzrálé alkoholy a pálenky se světlými rumy a s díly vysoce kvalitních solera rumů a tím mu dodal charakteristický a zvláštní nádech. Je to náš nejmnohostrannější rum, neboť jeho složení je vytvořeno tak, aby byl úspěšně míchán v rumových koktejlech, a také aby se pil samotný či s ledem. Je bledé barvy, silný, lahodný a dlouhý. Těší se velké vyváženosti, a třebaže je to rum trvalého charakteru, je velmi milý. Je příjemný v ústech a ve směsi si zachovává svou osobitost a přítomnost. Nedovoluje, aby jej mísení připravilo o jeho vlastní podstatu v buketu či na patře.

Cubanacan Blanco Superior (Dominikánská republika) – 50,-/25,-

Mladý a velmi silný rum, jehož čistota se projevuje v jeho křišťálově zářivé barvě. Jde o velmi příjemný rum s lahodným cukrovým aroma. Postrádá nádech dubového dřeva, který by narušoval jeho kompletně tropický charakter. Je zamýšlen a určen zvláště k míchání do koktejlů.

Cubaney Plata Natural (Dominikánská republika) – 50,-/25,-

Je to náš nejmladší rum, zcela křišťálový, je to rum s minimální dobou uchovávání v barikových sudech, srovnatelný s Bacardi .Havana Club Silver Dry. Obvykle je to rum typu mixer (míchací), jemuž se v Evropě dává přednost při přípravě koktejlů jako je „Cuba Libre“, „rum – tonik“, atd.

Puntacana Club Silver Dry (Dominikánská republika) 50,-/25,-

Vynikající bílý rum světlé a čiré barvy. Ve vůni stopy tropického ovoce a cukrové třti

Santo Domingo Antaňo Bianco (Dominikánská republika) 50,-/25,-

Bílý rum lehce zlatavé barvy. Vůně je lehce ořechová. V chti najdete mandle, ořechy a cukrovou třtinu. Chuť  velmi jemná jemná s drobnou sladkostí. Rum je výrazný.

Ron Abuelo Anejo 5 aňos (Panama) – 50,-/25,-

Ron Abuelo Anejo 5 anos je rum destilovaný z ušlechtilé panenské třtiny zrající ve výběru nejlepších sudů z bílého dubu. Pod tropickým sluncem ve speciálních barelech zraje až ke konečné dokonalosti. Tento produkt je vyráběn za pomoci nejlepší tradice a zkušeností rodiny Varela. Jeho charakter, jemnost a komplexnost dávají zadostiučinění i náročným znalcům s vytříbenou chut

Ron Abuelo Anejo 7 aňos (Panama) – 70,-/35,-

Ron Abuelo Anejo 7 anos je rum destilovaný z ušlechtilé panenské třtiny zrající ve výběru nejlepších sudů z bílého dubu. Pod tropickým sluncem ve speciálních barelech zraje až ke konečné dokonalosti. Tento produkt je vyráběn za pomoci nejlepší tradice a zkušeností rodiny Varela. Jeho charakter, jemnost a komplexnost dávají zadostiučinění i náročným znalcům s vytříbenou chutí

Angostura Gold Rum 7 y (Trinidad a Tobago) – 70,-/35,-

V roce 1820 se německý lékař Dr. Siegert rozhodl opustit rodnou zemi a odejít do Venezuely bojovat proti Španělským okupantům. Byl povolán jako vojenský lékař na Angostura (dnešní Ciudad Bolivar). Čtyři roky studoval tamní přírodu a tropickou faunu, až se zrodil léčivý „Amargo Aromatico“ (dnes Angostura Bitter). Angostura Aromatico Bitter se používal k léčení mořské nemoci u námořníků, čímž se rychle proslavil doslova po celém světě. V roce 1850 odchází Dr. Siegert ze služeb armády a věnuje se až do své smrti v roce 1870 výrobě svého Angostura Bitter a také destilací vybraných rumů. Dnes se vyrábí rum Angostura 1919 a Angostura 1824 ve městě Port of Spain na ostrově Trinidad a Tobago. Rum Angostura 1919-8y. je skvělý rum a jeden z nejlepší z domu Angostura.

Angostura 1919 8 Y.O – 90,-/45,-

Tento karibský rum má chuť s jemným a zaobleným začátkem, který přechází k chuti karamelu, oříšků, koření a lehké dřevitosti. Ve vůni je cítit karamel, vanilka a kokos. Je to elegantní a lehký rum určení k samostatnému pití.

Angostura 1824 12 Y.O – 150,-/75,-

Angostura 1824 Reserve je směs nejjemnějších rumů vybíraných osobně master blenderem z nejlepších sudů. Rumy Angostura zrály nejméně 12 let v sudech z amerického dubu po bourbonu. Angostura 1824 má barvu bronzu, chuť je velmi jemná se stopami vanilky, medu, koření a čokolády.

Arcane Delicatissime Rum  40% (Mauricius) – 80,-/40,-

Arcane Delicatissime  excelentní prémiový rum z ostrova Mauricius, velmi intenzivní aroma. Zraje ve vybraných dubových sudech. Nezvykle široká paleta vůní a chutí které jsou delikátně vyvážené. Vyjímečný rum pro znalce. vyvážený a bohatý, tóny vanilky a karamelu.

Cartavio Black 38% (Aruba) 40,-/20,-

velice oblíbený peruánský rum destilovaný v palírně Destilleras Unidas, která vyrábí celou řadu rumů Cartavio. Cartavio Black Rum je  míchán s 9 dalšími rumy destilované z peruánské cukrové třtiny, které následně zrály v dubových sudech od dvou do pěti let. Plantáže cukrové třtiny jsou v Peru výjimečná pro svou vysokohorskou polohu v okolí And.
Aroma má s nádechem sušeného ovoce a dubu. Chuť sladkou s kouřovým závěrem.

Cartavio 1929 Reserva Rum 40% (Aruba) – 50,-/25,-

Tento neobvyklý rum zraje v dubových sudech, vyráběn společností Destilerias Unidas S.A.C. Intenzivní tmavě zlatá barva. Náznaky vůně vanilky, máslového bonbónu, karamelu a skořice. Lehce nasládká jemná chutˇ tropického ovoce, vanilky. Tento rum se v Peru začal vyrábět od r. 1929, nyní probíha výroba rumu Cartavio na ostrově Aruba (Destillarias Unidas). Rum kubánského typu vhodný k doutníkům. Stříbrná medaile 2007 International Review of Spirits Award (Chicago)

English Harbour Rum 5 y  40% – 60,-/30,-

Na ostrově Antiqua , kde je tento skvělý rum doma, je tento rum známý pod názvem Cavalier. Jeho exportní název je English Harbour. S ohledem k prostředí ve kterém zraje jej lze označit  za velmi dobře zralý. Mnoha medailemi oceněný English Harbour 5 YO, 10 YO,25 YO. Vynikající jsou samostatně nebo jako přísada doluxusních mixovaných nápojů. Vůně je nádhernou komplexní směsí kokosového ořechu, třešní a kouře. Chuť má po dlouhém zrání v malých dubových sudech skvělou vyváženou chuť s mírným náznakem skořice, dubu a sušeného ovoce. Rum pro opravdové znalce.